Bow Thruster Sistemleri
Buradasınız: Anasayfa / Bow Thruster Sistemleri
Bow Thruster Sistemleri

Baş ve Kıç iterler (Thruster Effect) geminin manevra kabiliyetini arttırmak için baş ve kıç tarafta gemi kemeresi istikametinde ensel bir itme kuvveti yaratan sistemlerdir. Günümüzde inşa edilen gemilerin çoğunda Bow Thruster (Baş İter) olmakla birlikte, manevra kolaylığı ve römorkör muafiyeti nedeni ile oldukça revaçtadır.

Baş ve kıç iter pervaneleri sabit veya değişken adımlı olabilir ve genel olarak su jeti, elektrik, elektromanyetik, dizel tahrik sistemleri ile çalışırlar.

Çeşitli sürücüler ve ekipmanlar kullanarak hazırlanan bu uygulama, gemileri dinamik ve hassas çalışma için gerekli kontrolü sağlayarak gemilerin manevra kabiliyetini artıracak şekilde tasarlanmıştır.

Her geminin güvenli bir şekilde yol alabilmesi için iyi bir kaptana, kaptanın da bu manevraları güvenle yapabilmesi için her komuta doğru cevap veren ekipmana ihtiyaç duyarlar.Farklı motor kontrol çözümlerini kullanarak gerçekleştirdiğimiz bu uygulama ile denizcilik sektöründe başarılı sonuçlar veren mühendislik çalışmalarımızı artırarak sürdürmekteyiz.

Böylece deniz ortamları için üretilmiş kompakt, kullanımı kolay bir ünitede güvenilirlik, yüksek performans ve verimlilik sunar, farklı haberleşme protokolleri ile gemilerdeki diğer kontrol sistemleri ile birlikte çalışabilen entegre çözümler sağlamaktadır.

            Talep ve gereksinimlere göre gerekli klass şartnamelerine uygun olarak üretim ve montajını yapmaktayız.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın